сѐ друго само ќе си дојде
Мачорот Оскар има неверојатна способност да намириса и да почувствува кога некој ќе умре. Имено, тој живее во еден старски дом и во повеќе од 50 документирани случаи, бил покрај оние пациенти кои неколку часа потоа починале. Персоналот кој работи во Домот за старци веднаш не поверувал во…
Повеќе...
Шокирачки снимки од англискиот град Нотингем го покажуваат вџашувачкиот ефект на нова синтетичка дрога врз луѓето, пренесува „Дејли Меил“. Видеото го снимил случаен минувач. На него се гледа како еден од „храбрите” лежи на улица свртен со лицето надолу, додека друг си „гушнал“ една корпа за…
Повеќе...
Една сопственичка на боксерска сала во Мелбурн стана вистински хит на интернет откако постави видео од боксерскиот ринг во деветиот месец од бременоста. Сепак борбите не се груби и моето бебе е целосно безбедно, вели мајката која надополнува дека вежбањето во бременоста ја прави да се…
Повеќе...
Бразилските медиуми овие денови пренесуваат видео снимено со скриена камера од страна на полицаец на тајна задача кое ја ужасна јавноста. Полицијата, всушност, упаднала во нелегална козметичка клиника во која жените обично доаѓаат за зголемување на задникот. Полицијата вели дека жените…
Повеќе...