Се одржа петтата регионална конференција за жени „Профемина 2021“: Убавината, здравјето, негата и сè…

Во средата, на 8 декември, успешно се одржа петтото издание на регионалната конференција за жени „Профемина“, во организација на „Колор медиа плус“, издавачот на највлијателниот женски магазин „Убавина и здравје“. Во точно 10 часот,…

Потребни ви се две состојки: Со оваа маска ќе ги избришете брчките од лицето

Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање. Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација во борбата против ситните брчки и разните дамки на лицето. Потребно е: -лимонов сок…

Ова се штетите од користење на шампоните со поминат рок

Шампоните обично траат 18 месеци по отворањето или три години ако не се отворени. Употребата по истекот на рокот може да има опасни последици. Сепак, луѓето обично и не се сеќаваат кога го отвориле шампонот. За тоа, постојат признаци кои…

Совети за кожата и мозолчињата по летото

Летото заврши, но, ако човекот размислува така, доаѓа уште една одлична сезона и, како што пишува бугарскиот портал „Една“ – совршено време за нега на кожата. Во напорите лете да добиеме „чоколаден тен“, но и давајќи му сјај на лицето со…

Како да спречите пребрзо мастење на косата

Мрсната коса понекогаш е токму таква, а понекогаш е одраз на навиките што ги практикуваме. Маснотиите или себумот се производ на лојните жлезди. Ова е мрсна, восочна супстанција која всушност е корисна за коса. На тој начин, косата е…

Откриен едноставен трик за да ги направите стапалата да изгледаат беспрекорно

„Овој домашен третман за совршени стапала ми го препорача козметичарката, а го правам секоја сезона пред носењето на отворени обувки“ По дебелите зимски обувки, стапала бараат посебна нега и грижа, за да ги подготвите за преминувањето од…

Овие 5 напитоци со цимет го забрзуваат метаболизмот и топат килограми

Циметот го загрева телото и го намалува нивото на шеќер во крвта. Исто така помага и при губитокот на тежина. Денес ви предложуваме топ 5 напитоци со цимет кои ќе го забрзаат вашиот метаболизам. Меден напиток Ставете половина…

Овој напиток ќе ви помогне да ги стопите килограмите

Овој напиток не помага само во борбата со вишокот килограми, туку и кај честите здравствени тегоби. Непржените зрна кафе се користат и во алтернативна медицина како ефикасен третман во борбата против гојазноста. Благодетети на овие…

Сируп кој ефикасно ги отстранува масните наслаги од стомакот

Главната состојка на оваа мешавина за слабеење е рен, кој е богат со железо, витамини Ц, Б1, Б2 и Б6, калиум, магнезиум и фосфор, а сите овие состојки го забрзуваат метаболизмот, го намалуваат заморот и поттикнуваат развој на добри бактерии…

Ако сте се прашувале како некои жени успеваат да изгледаат толку младолико, еве го одговорот!

Сите младолики жени имаат едно нешто заедничко. Тие строго се придржуваат до овие правила. Убавиот и негуван изглед на лицето може да се одржува без да одите кај пластичен хирург, само следејќи ги овие едноставни правила. Што поскоро…