Овој грчки лек го штити организмот од слободни радикали и ги исфрла наталожените токсини

Лековитите својства на оваа моќна мешавина се познати уште одамна, уште старите Грци знаеле за сиот нејзин благодет. Станува збор за мешавина од маслиново масло и лимон.

Ова е многу едноставн, но многу моќен рецепт, кој го покренува метаболизмот, го штити организмот од слободни радикали и ги исфрла наталожените токсини.

Секое утро пред појадок испијте мешавина од една лажица маслиново масло и една лажица лимонов сок.

Еве како тоа ќе делува на организмот:

1. Ќе ги исфрли сите наталожени токсини

2. Го чува здравјето на срцето и го регулира холестеролот

3. Помага при отстранување на камен во бубрег

4. Ја забрзува работата на дигестивниот тракт

5. Помага при слабеење

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.