Понекогаш не мора веднаш да посегнуваме по лек за болка кога чувствуваме болки во грбот. Овие неколку едноставни трикови можат да ви помогнат лесно да се ослободите од болката во грбот, и тоа само за 5 минути. Станува збор за совети  и пози кои можете да ги практикувате дома, а помагаат…
Повеќе...
Ракот метастазирал дури до коските, а Вернон тврди дека е целосно излечен со овој рецепт… Ова е навистина неверојатна и инспиративна приказна – лекарите му рекле дека имал само неколку месеци да живее, а тој тврди дека се излекувал од рак на простатата во четвртата фаза по само неколку недели!…
Повеќе...
Пушењето е штетно по здравјето, но и покрај тоа што луѓето го знаат тоа сепак секојдневно купуваат цигари. Колку е навистина штетно покажува еден едноставен експеримент. Имено на Твитер се појави интересно видео кое покажува колку е штетно пушењето. Во стаклена „тегла“ со вакум стави…
Повеќе...
Лукот и медот можеби ви изгледаат чудно во комбинација, но истата таа комбинација ќе направи чудо за вашето тело. Зајакнете го вашиот имунитет со овој еликсир. Лукот дава многу бенефити благодарение на своето антиоксидантско дејство. Содржи соединение алицин кое докажано го намалува…
Повеќе...