Нутриционисти открија седумдневна диета со краставица

38

Оваа диета е здрава и совршена за брзо и ефикасно намалување на килограмите.Краставиците се богати со калиум, витамин Б, К и Ц, бакар и манган.

Тие имаат речиси сѐ што му е потребно на нашиот организа.

Појадок

Измешајте 1 шолја исецкана краставица со 1 шолја јогурт со ниска масленост. На овој појадок можете да му додадете и 1 јаболко или праска.

Ручек

1 опција – Направете салата од зелен листест зеленчук и додадете 1 краставива и 1 домат. Конзумирајте со двопек или црн леб.

2 опција – 2 печени компири со салата од краставица. Како ужина можете да изедете 2 парчиња овошје и шолја чај.

3 опција – 2 печени компири, 2 варени јајца, 1 туна и салата од краставица. Можете да каснете и 1 кришка црн леб или двопек.

Ужина

Смути од 1 краставица, 1 јаболко, малку ѓумбир, 1 лажица бадеми и полна рака спанаќ.

Вечера

Изедете 2 краставици.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.