Зошто треба да го приготвите овој лек за спас од синусни инфекции?

Во текот на зимата, голем дел од луѓето имаат проблем со синусните инфекции. Болката и отежнатото дишење се дел од секојдневието на сите оние кои имаат ваков проблем со синусите.

Иако многу лекови помагаат за да се намалат симптомите, сепак понекогаш домашно подготвените напитоци можат да направат чуда за нашето здравје.

Еден од нив е и чајот од куркума и ѓумбир.

1 шолја топла вода

Сок од ½ лимон

1-2 парчиња исецкан ѓумбир

1 лажица куркума

½ лажица цимет

¼ лажица црн пипер

Ставете ги сите состојки во 1 чаша и измешајте добро. Испијте по 1 чаша секое утро, а можете и уште една пред спиење.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.