Зошто пред спиење треба да ставите кромид на вратот?

Од античките времиња се знае дека кромидот ја чисти кожата, ги убива бактериите, помага во прочистување на крвта, а како резултат на фосфорната киселина.

Испробајте го овој метод, како помош при лекување на тироидната жлезда.

Пред спиење, исечете поголема главица кромид на половина и почекајте да пушти сок од двете половини.

Со кружни движења измасирајте го вратот со двете половини од кромидот во областа на тироидната жлезда.

Кромидот има голем број на корисни својства, го прочистува воздухот, ги убива патогени бактерии, ја чисти крвта и слично.

Тој содржи многу витамини и минерали, вклучувајќи калциум, магнезиум, калиум, манган, витамин Ц, К и Б6. Кромидот ќе ви помогне да бидете здрави и спречува развој на некои хронични заболувања.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.