Зошто да користите рицинусово масло?

Рицинусовото масло е корисно и треба внатрешно да го внесувате бидејќи помага за смирување на цревата, помага полесно да се прочистите, а воедно погодно е за сите болести.Ако го користите надворешно, маслото ја смирува кожата, има бројни бенефити и го отстранува масното ткиво.

Одлично е и за косата бидејќи го стимулира растот и ја намалува кршливоста.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.