Жени, не сте ни свесни за што може да го користите црниот чај!

160

Еве како со помош на црн чај да направите средство за бришење на подовите во куќата.

Потребни ви се 2 литри вода и 8 кесички црн чај.

Во зовриена вода ставете ги кесичките чај и оставете ги да отстојат 10 до 15 минути.

Оваа мешавина е за потемни подови, а ако вашите подови се светли, ставете помалку кесички чај, од 4 до 6.

Натопете крпа во течноста, добро исцедете ја и пребришете ги подовите. Освен што подот ќе блеска, ова средство ќе ги камуфлира и гребнатинките.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.