Здрав сок за губење на килограми!

Цвеклото е познато по тоа што е богато со железо, а токму недостигот на железо нè прави поуморни.Во комбинација со јаболко и морков, оваа напивка одлично делува на мозокот бидејќи ја подобрува концентрацијата и меморијата и го „брише“ заморот од лицето.

Покрај тоа, оваа напивка е одлична за сите кои сакаат да ослабнат бидејќи дава максимум енергија, а има малку калории.

Состојки:

  • јаболко
  • морков
  • цвеклоНачин на подготовка: Размерот на состојките зависи исклучиво од вас, па ако сакате јаболко, ставете повеќе јаболка. Измешајте ги сите состојки во блендер и по потреба додајте ладна вода.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.