За што помага какаото?

-Го регулира нивото на шеќер и холестерол

-Го поттикнува помнењето и ја подобрува концетрацијата

-Ја намалува опасноста од срцев и мозочен удар

-Го успорува процесот на стареење

-Ја омекнува кожата

-Силен афродизијак е и антиоксиданс.

Исто така често докторите знаат да кажат дека го „бистри мозокот“.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.