За помалку килограми пред празниците, пробајте го ова!

Ако сакате да намалите килограми, особено пред празниците, ви требаат само три состојки.

Прочитајте го овој природен и здрав рецепт:

СОСТОЈКИ:

  • 3 лажици брашно од хељда
  • 1 литар вода
  • 1 лажица мед

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  1. Се става брашното во чаша ладна вода, а остатокот се остава да зоврие. Потоа полека се сипува чашата со брашното, па се вари околу 10 минути.
  2. Кога ќе се излади се додава мед и се пие.

Сепак, не заборавајте да имате контролиран внес на калории во текот на денот, како и а бидете барем умерено физички активни околу 30 минути секој ден.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.