За кои болести е добро да јадете костени?

Костените содржат многу влакна и малку масти во споредба со другите јаткасти плодови. Тие имаат високо ниво на скроб и помагаат во намалување на холестеролот, се бори против ракот и помагаат во контрола на крвниот притисок.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.