За брзо слабеење, додадете ги овие состојки во кафето!

Сите љубители на кафе, кои не ги сакаат класичните диети или режими на исхрана, препорачливо е да додадат 2 лажички мед, една цимет и една кокосово масло во шолјата со кафе. Освен што ќе го збогатите вкусот, ќе му помогнете на вашето тело поефикасно да ги согорува масните наслаги.

За најдобри резултати, се препорачува да се пие два пати на ден. Подеднакво е ефикасно ако се изостави медот (за алергичните), но не смее да се додава никаков друг засладувач.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.