Вучиќ побара од српската Влада да овозможи бесплатна вакцинација за граѓаните на Македонија

38

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ побарал  од српската Влада да овозможи бесплатна вакцинација за граѓаните на Македонија, дознава српски Блиц.

Македонците ќе можат да примат некоја од четирите вакцини на „Фајзер“, „Синофарм“, „Астра-Зенека“ и „Спутник В“

И граѓаните на БиХ од денеска можат да се вакцинираат било каде на територија на Србија. Како што вчера изјави Вучиќ, вакцини има доволно за сите ширум Србија.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.