Војничка диета – Стопете ги килограмите за три дена!

Војничкот режим и самодисциплина се многу важни за успехот на оваа тридневна диета.

1 ден

Појадок: Половина цитрон, парче интегрален леб со две лажици путер од кикирики, кафе или чај без шеќер (ако сте алергични на кикирики, заменете го путерот со хумус)

Ручек: Половина шолја туна, парче интегрален леб, чај без шеќер

Вечера: 80 гр пилешко месо, шолја грашок, половина банана, мало јаболко и една шолја сладолед од ванила

2 ден

Појадок: Едно јајце, половина банана, едно парче интегрален леб

Ручек: Шолја младо сирење, тврдо варено јајце, пет солени крекери

Вечера: Две виршли, една шолја брокули, половина шолја рендан морков, полоцина банана, половина шолја сладолед од ванила

3 ден

Појадок: Пет солени крекери, 30 грама сирење, едно мало јаболко

Ручек: Две тврдо варени јајца и едно парче интегрален леб, чај без шеќер

Вечера: Една шолја туна, половина банана и една шолја сладолед од ванила

Вода може да пиете неограничено, а ако се придржувате строго до диетата може да изгубите до 4 килограми.

Советуваме да се консултирате со лекар или нутриционист пред да ја почнете оваа ригорозна диета. Исто така, имајте на ум дека строгите диети имаат јо-јо ефект ако од наредниот ден повторно јадете обилно. Најдобар начин за ефикасно слабеење е балансирана исхрана.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.