Водата од киселите краставички лекува многу болести!

Доколку одите на плажа и добиете изгореници од сонцето, се што треба да направите е да се намачкате со течноста од киселите краставички. Многу е ефективно и ја намалува болката.
Она што сигурно не сте го знаеле е дека помага против мамурлак. Ако многу сте пиеле и треба да се освестите, испијте ја течноста од киселите краставички. Се препорачува да се испие пред легнување, за утрото да немате главоболка.
Со оваа течност се спречуваат и болките и грчевите во мускулите. тренерите после тренинг или физички напор препорачуваат една четвртина од оваа течност помешана со вода, за да го опуштите телото и намалите болката.
Оваа течност е добра и за болки во грлото и намалување на симптомите на настинка.
Со неа можете да ги исчистите и бакарните предмети и така тие да го повратат сјајот.
Исто така, може да ја употребите и како ѓубриво за вашите дворови и градини.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.