Витамински пијалак кој треба да го пие секој пушач

Евтин и ефикасен рецепт

Пушењето воопшто не е здрава навика, но тоа не е причина голем број луѓе да уживаат во цигарите.

Hot Lemon Out Snow Orange Tee Drink Ginger

Често овие луѓе се соочуваат и со надразнувачко кашлање, а белите дробови им се полнат со секрет, кој во комбинација со никотинот и катранот останува залепен во дишните патишта.

Поради тоа се препорачува сите, а особено пушачите, да го пијат овој пијалак:

Две чаши вода ставете ги во тенџере. Додајте осум парчиња ѓумбир и една мала лажичка бибер во зрно. Течноста треба да се вари 5 до 7 минути. По желба, може да се заслади со мед. Во текот на денот пијте ја оваа доза, а ако сакате побрз ефект, можете да направите и уште еднаш, но не треба да претерувате со количината.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.