Видео: Зошто мора да го погледнете ова видео со трудницата!

 

Една сопственичка на боксерска сала во Мелбурн стана вистински хит на интернет откако постави видео од боксерскиот ринг во деветиот месец од бременоста.

Сепак борбите не се груби и моето бебе е целосно безбедно, вели мајката која надополнува дека вежбањето во бременоста ја прави да се чувствува одлично.

Идната мајка откако во септември дознала дека е бремена во рингот е само четири часа неделно, а ги охрабрува и сите мајки да вежбаат и да се занимаваат со некоја активност и покрај тоа што се бремени барем неколку часа во неделата.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.