ВИДЕО рецепт: Со сода бикарбона и лимон побргу до вита става!

Успешно ги топи мрсните наслаги околу струкот

Поради својата алкалност содата ја сметаат за главен непријател на фармацевтската индустрија, бидејќи има многу примени во лекување на разни болести но и за топење на мрсните наслаги…

Содата во комбинација со сок од лимон се смета за соодветно средство кое успешно ги топи мрсните наслаги околу струкот.Секако, доколку сакате повидливи резултати потребна е умерена исхрана…

Состојки:3 лимони, 1 литар вода, 1 лажица сода бикарбона
Подготовка: сокот од три лимони исцедете го во вода,а додајте ја содата и убаво измешајте.
Овој приправок пијте го во текот на денот, но првата чаша треба да биде наутро – на гладен стомак. Остатокот префрлете го во соодветен сад, затворет и префрлете во фрижидер.
Овој напиток можете да го пиете и на работа доколку имате шише кое убаво се затвора.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.