Видео: Малиот Онур го подеди ракот, ѕвоното во хемато-онкологија го означи овој момент

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил сподели видео од храброто момче Онур кое го победи ракот. Ѕвоното во хемато-онколошкото одделение го означи овој момент.

„Онур уживај во детството, биди среќен и продолжи да се смееш! Го славиме животот со сите деца кои го победиле ракот, тоа се нашите јунаци, непобедливи. Оваа недела е посветена на сите кои победиле карциномот“, пишува министерот Венко Филипче.

Онур уживај во детството, биди среќен и продолжи да се смееш!

Деновиве, нашиот јунак Онур го испративме дома од хемато-онколошкото одделение од Клиниката за детски болести. Онур уживај во детството, биди среќен и продолжи да се смееш! Го славиме животот со сите деца кои го победиле ракот, тоа се нашите јунаци, непобедливи. Оваа недела е посветена на сите кои победиле карциномот.

Gepostet von Венко Филипче am Mittwoch, 10. Juni 2020

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.