Видео: Глетка која ќе ви го стопи срцето – Погледнете!

636

Новороденче во Бразил ги изненадило медицинските сестри кога непосредно по раѓањето почнало да прави чекори.

На видео објавено на Јутјуб може да се види како женското бебе рефлексно чекори додека медицинска сестра го придржува на својата рака.

-Господе, девојчето, оди… Се обидов да ја искапам, а таа почна да ми бега – се слуша како вели медицинската сестра на видео снимката, пренесе „Б92“.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.