ВИДЕО: Експеримент покажа што прават 600 цигари на вашите бели дробови!

По ова нема да сакате да запалите цигара!

490

Пушењето е штетно по здравјето, но и покрај тоа што луѓето го знаат тоа сепак секојдневно купуваат цигари.

Колку е навистина штетно покажува еден едноставен експеримент. Имено на Твитер се појави интересно видео кое покажува колку е штетно пушењето.

Во стаклена „тегла“ со вакум стави памук.

Еве како изгледаше памукот после „испушени“ 30 цигари, така изгледаат белите дробови.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.