Утрински пијалак за слабеење кој е богат со витамини

40

Елиминирањето на вишокот килограми вклучува здрава исхрана и редовна физичка активност. Во нашето дневно мени е важно во секое време не само каква храна јадеме, туку и што пиеме. Постојат утрински пијалаци кои можат да ви помогнат да намалите телесна тежина.

Со вас го споделуваме пијалакот од ананас кој го забрзува метаболизмот.

Сок од ананас за забрзување на метаболизмот

Ананасот е едно од најдобрите овошја за слабеење. Содржи ензим наречен бромелаин, кој помага во варењето на храната, го намалува воспалението во организмот и го забрзува метаболизмот. Покрај тоа, сокот од ананас може да ја олесни надуеноста на стомакот.

Сокот од ананас е погоден утрински пијалок бидејќи ќе ве наполни со енергија, витамини и ќе го поддржи вашиот метаболизам. Ставете неколку парчиња свеж ананас во блендер. Смелете го и додадете прстофат цимет и сок од лимета. Овие состојки, исто така, помагаат да се согорат вишокот калории.

Вкусен пијалак кој ќе ви помогне во борбата со вишок килограми, но и ќе ви даде енергија која ви е потребна во текот на денот за извршување на обврските.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.