Тргнете ги подочниците на природен начин

Станува збор за природен рецепт што ќе ви помогне да ги избришете овие здодевни темни кругови околу очите и ќе изгледате свежо и одморено.

Првото нешто што треба да направите е да пиете многу вода и да почне да спиете на грб.

Еве го рецептот за овој природен производ со домати и лимон:

Потребно ви е ½ лимон и 1 парче домат. Исцедете го лимонот и исцедете го сокот од доматот и измешајте ги течностите. Користете памук за течноста да ја нанесете околу очите. Запомнете дека лицето мора да биде исчистено пред да почнете со апликацијата. Потопете топче памук во сокот од лимон и домати и нежно нанесете ја течноста под очите, во еден потег. Оставете го сокот да отстои 15 минути, а потоа измијте го лицето и нанесете крема.

Лимонот е полн со витамин Ц и антиоксиданси, а доматот е исклучително богат со витамини Б1, Б2, Б3, Б6, А и антиоксиданси.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.