Топ диета – Ја подготвувате за 5 минути, ја пиете 5 дена и губите 5 килограми!

Вишокот килограми се опишува како прекумерно складирање масти во организмот. Мастите го загрозуваат вашето севкупно здравје, и значително влијаат на работата на органите како што се срцето, црниот дроб, зглобовите, а првенствено на колената и колковите.

Лицата кои патат од дебелина обично имаат поголем ризик за заболување од дијабетес, висок крвен притисок, болести на срцето…

Ако имате проблеми со килограмите, и сакате да се решите од нив, обидете се со овој едноставен пијалок.

Состојки:

1 лимон
60 грама магдонос
3 дл вода

Подготовка:

Исцедете го лимонот, магдоносот исечкајте го, ствете ги состојките во сад и прелијте со вода.

Конзумација:

Секое утро, пред доручек конзумирајте го овој пијалок и така 5 дена по ред. Потоа направете пауза од 10 дена, па повторете ја целата постапка.

Оваа напивка, како што некои тврдат, го забрзува процесот на согорување на мастите.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.