Таравари се сретна со генералниот директор на СЗО

192

Во текот на вчерашниот ден министерот Таравари оствари средба со генералниот директор на СЗО, д-р Тедрос Аданом, во Будимпешта.

Ова е инаку прва средба на македонски Министер за здравство со генерален директор на СЗО по речиси 20 години. За време на средбата министерот Таравари уште еднаш ја потенцираше важноста на партнерството со СЗО, континуираната соработка, како и подготвеноста на Министерството за позитивни реформи.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.