Таравари: Експерти ќе одлучат дали ќе се гради новиот Клинички центар!

До крајот на ноември годинава ќе се знае дали во Клиничкиот центар ќе се гради новата зграда за интерни клиники за која претходната влада потпиша договор вреден околу 90 милиони евра. Експерти ќе спроведат анализа и ќе одговорат дали може да се изгради клиниката или нејзината изградба ќе го попречува функционирањето на Клиничкиот центар.

Ова го соопшти министерот за здравство Арбен Таравари на прес-конференција на која даде отчет за сработеното во првите 100 дена.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.