Тајните на убавината на Синди Крафорд

Изгледа неверојатно и во шестата деценија од животот

Топ моделот Синди Крафорд ги откри за „Пипл“ нејзините тајни за убавина, кои го прават нејзиниот
изглед феноменален на возраст од 53 години.

Синди цврсто верува дека емитувањето на секоја жена се дефинира како од грижата, што ја
вложува за својот изглед, така и од напорите да биде во хармонија со својот внатрешен свет.
„Ако се грижите за вашето тело и ум, уживате во вашите врски и имате пријатели, со кои ќе се
насмееш, тоа е доволно“, вели таа.

Сепак, Синди има неколку мали трикови, од кои првата е редовна употреба на универзален крем.
Тоа го користи и за кожата на рацете, за нејзините потпетици, усните и другото место на нејзиното
тело, каде што кожата е посува.

Синди често носи коректор под очите, но секогаш избира таков, со хидратантно дејство: „Ако
нанесете посув производ, тој ги нагласува фини линии околу очите. Кога коректорот е хидратантен,
тој ги маскира и се бори со темните кругови“, признава моделот.
Друга лукавост на која се потпира речиси пет години, се маските за очи, повторно хидратантни и
ревитализирачки.

За да направи нејзиното лице да изгледа посвеѓо, Синди става матенкаст руж со лесен отсјај,кој ја
фаќа светлината и ја насочува кон нејзините јагодици.

Сопругата на Ренди Гербер исто така признава дека тајната на совршената фризура е спреј за коса.
Таа го применува на влажна коса по бањање, но повремено го користи за да се среди во
утринските часови, особено ако претходниот ден се фенирала или правела друга фризура.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.