со таг

маслиново масло

5 домашни лекови кои се покажале ефикасни

Кога не се чувствувате добро сигурни сме дека се консултирате со вашиот лекар што понатаму треба да направите. Но, дури и од најдобрите доктори ќе слушнеме совети исти како од нашите мајки и баби, што значи дека донекаде се издржани.…

Овие комбинации ќе ви помогнат ако се прејадете за Велигденските празници

Обилните празнични трпези ги обожаваме, но нашиот дигестивен тракт на кој му се потребни влакна, тоа не го поднесува баш најдобро. Еве како да му помогнете. Ви претставуваме три комбинации кои ќе помогнат вашиот организам нормално да…

Ова ќе ве спаси од комарци и муви!

Комарците, мувите и сите инсекти се чести гости во нашите домови во овие топли летни денови, но за да се отстраните од овие несакани инсекти постои еден домашен трик, а тој воопшто не е штетен за децата и животните. Се што треба да…