Сварете лимони навечер, пијте го сокот наутро!

Сварете лимон навечер пред спиење, оставете го во лонецот и испијте ја течноста дури утрото.Телото ќе се препороди:

СОСТОЈКИ:

  • 6 лимони
  • пола литри вода
  • малку мед

ПОДГОТОВКА И УПОТРЕБА:

  1. Исечете ги лимоните и ставете ги со водата во сад, па варете ги околу 5 минути.
  2. Потоа, оладете 15 минути па ставете ја водата во шише.
  3. Напијте се шолја утредента, и додајте мед за подобар вкус.

Штити од настинки, вируси, го забрзува метаболизмот, ја балансира PH вредноста и помага за свеж здив

 

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.