Ставете оцет во водата за бањање и уживајте!

Наполнете ја кадата со топла вода и во неа сипете половина шолја јаболков оцет. Оцетот ќе се разблажи во водата, а потоа поминете 20-30 минути во водата и искапете се.

Оваа купка ги неутрализира мирисите, намалува воспаленијата, помага во атлетски стопала, иритации и останатиу кожни проблеми.

Исто така ќе ги избрка комарците од вашиот дом.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.