Ставете кромид на вратот пред спиење – Еве зошто

Дали сте слушнале дека кромидот во народот се смета за “лек против седум болести”? И така е. Звучи неверојатно, но со помош на кромидот можете да воспоставите нормална работа на штитната жлезда! Ова е едноставна, но многу ефикасна метода.

Наш предлог е да го испробате овој метод, како помош при лекување на тироидната жлезда.

Пред спиење, исечете поголема главица кромид на половина и почекајте да пушти сок од двете половини.
Со кружни движења измасирајте го вратот со двете половини од кромидот во областа на тироидната жлезда.
Кромидот има голем број на корисни својства, го прочистува воздухот, ги убива патогени бактерии, ја чисти крвта и слично.
Тој содржи многу витамини и минерали, вклучувајќи калциум, магнезиум, калиум, манган, витамин Ц, К и Б6. Кромидот ќе ви помогне да бидете здрави и спречува развој на некои хронични заболувања.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.