Спијте со посолен лимон покрај глава – Резултатот ќе ве изненади

1,075

Се што треба да направите е да лимонот да го исечете на четири дела, ставете го на тацна и малку посолете, а потоа ставете го на ноќното масиче покрај креветет.

Еве што се случува тогаш:

Оваа комбинација го олеснува дишењето, посебно на луѓето што страдаат од астма, алергии или се настинати. Крвниот притисок се нормализира.

Лимонот ги одбива инсектите, вклучувајќи ги и комарците. Нема да имате зарипнат глас наутро. Мислите се побистри по будењето.

Можно е побрзо да се разбудите наутро, без помош на кафе.

Просторијата мириса попријатно и посвежо.

Пробајте, ништо не губите.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.