Со неколку здрави намирници победете го заморот!

Какао- магнезиумот во какаото го подига нивото на енергија и позитивно влијае на мозочните функции.

Цревена пиперка – им се препопрачува на трудниците за полесно да ги совладаат моментите на замор. Богата е со железо.

Овес – популарна опција за појадок или ужина, овесна каша. Тоа и не чуди, бидејќи овесот е богат со калциум, магнезиум, витамин Е и Б, калиум, протеини и е добар за подигање на енергијата.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.