Со две состојки против проширени вени

Проблемите со проширените вени се почети кај жените отколку кај мажите.
Ова оштетување настанува како резултат на долго стоеше или пак седење, недостаток на физичка активност, бременост или вишок килограми.
Следниот рецепт е многу корисен и е популарен низ повеќе генерации.
Состојки:
1 сапун
1 чаша овчо млеко
Начин на подготовка:
Најпрвин го мелете сапунот и го мешате со млекото, промешајте добро и оставете ја во фрижидерот. Мешавината со масирање ја нанесувате на болното место три пати дневно.
Друг начин е да направите облоги со поголема количина од смесата.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.