Смени на директорите на скопските клиники – Разрешен Милан Ристески од Онкологија

Милан Ристески повеќе не е директор на Клиниката за онкологија.

Министерот за здравство Арбен Таравари го разреши Ристески,кој беше дел од протестите на иницијативата „За заедничка Македонија“, а беше и едно од лицата што влегоа во Собранието на 27 април, кога се случија дивеењата и бруталните претепувања на пратеници и на новинари.

Не неговото место доаѓа Нино Васев, лекар на клиниката.

Според пишувањата на дел од медиумите следна за разрешување ќе биде директорката на Клиниката за Гинекологија, Марија Хаџи-Лега.

На нејзино место неофицијално ќе седне доктор Викторија Јовановска. 

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.