Што треба да направите косата побргу да ви расте?

Земете малку кокосово масло и растопете го меѓу дланките. Со прстите нежно масирајте го темето на косата со главата свртена надолу. Тоа ќе ја зголеми циркулацијата на крвта во коренот на косата.

Втор производ кој го поправа изгледот на косата е лукот кој пак содржи сулфур и го зголемува колагенот.

Втор начин: Од насецканиот лук исцедете го сокот и оставате да отстои 15 минути. Косата се мие нормално и се остава косата сама да се исуши.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.