Што ќе се случи со вашето тело ако еден месец пиете вода со сода бикарбона?

Сода бикарбона има многу бројни предности, а една од нив е дка ако секое утро пиете сода растворена во чаша вода, и внимавате на исхраната за месец дена ќе имате неверојатни резултати, нејзината примена ќе го забрза губењето на килограми.

Сода бикарбона е идеално решение за отсранување на дамки , без разлика дали се на облека  или на одредени кујнски апарати, содата ќе ги отстрани и оние дамки за кои сте мислеле дека е невозможно да се отстранат.

Добро е и за здравјето и околината, да користте сона наместо отровните хемикалии кои се штетни.

Содата може да ја користите и како пилинг за лие, втријте мала количина, малку масирајте и исплакнете со млака вода.

Исто така наместо дезедоранси и стикови за против потење може да користите и малку сода да растворите во вода и да нанесете под пазувите, ќе ја апсорбира целата непријатна миризба и е природно.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.