Што ке се случи ако јадете две банани секој ден цел месец?

Еве го одговорот:
Ќе приметите дека ќе ви зајакне коренот на косата, а кожата ќе ви стане златно нежна и затегната. Ако имате проблеми со акни и неправилности на кожата, бананите ќе ви помогнат во решавање на тој проблем поради магнезиумот кој го содржат, пишува порталот High Perspective.
Ќе ви го реши и проблемот со запекот ако секое утро, откако ќе испиете чаша млака вода со лимон на празен стомак, изедете зрела банана. Ако пак патите од дијареа немојте да јадете зрела, туку жолта, полузрела банана.
Бананите можат да ги ублажат непријатните симптоми на ПМС, го реулираат варењето и го нормализираат крвниот притисок, го намалуваат холестеролот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.