Што јаде 70-годишната баба ?

Има линија како 20-годишна девојка

Норма се преселила од Британија во Италија како мала, а веќе на 20 години активно почнала да вежба и постојано да води сметка за својата тежина.

Вели дека не се лишува од нездрави грицки и тесто за појадок.

Нејзиното дневно мени поточно изгледа вака:

За појадок пие 2 капучина со печиво по желба.

 

Потоа каснува банана, портокал или друго сезонско овошје.

За вечера задолжително консумира протеини искомбинирани со зеленчук – брокула, моркови, мешунки, печурки во соја сос со маслиново масло, семки, боровинки или парчиња ореви.

Омилен оброк ѝ се шпагетите од брашно од цели зрна со зеленчук и маслиново масло.

 

За ужина знае да касне бисквити, чоколадо или салата со павлака, мед и ореви.

Како изгледа 70-годишната баба со фантастична линија на телото:

 

 

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.