Што да јадете за да имате страствен секс?

275

Шампањско и чоколадо придонесуваат за романтична атмосфера и дејствуваат стимулативно и врз физичкиот контакт, но експертите велат дека омлет – сервиран пред секс – дејствува уште постимулативно врз либидото. Зошто?

Јајцата се богати со холин, протеин што ја зголемува сексуалната возбуда и го подготвува телото за секс. Секојдневно земајте најмалку 425 мг холин од продукти како што се јајца, тофу-сирење и бадеми. За кратко време, вашата возбуда ќе биде посилна уште при самата помисла на сексот! Други намирници што го стимулираат либидото се: смокви, банани, црвено вино, школки, босилек, орави, мед, чили-пиперче и аспарагус.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.