Секс пози според хороскопот!

Овен

Жените овни се страсни воини кои сакаат да ги покоруваат мажите, а сакаат и достоен противник. Каубојка – поза во која мажот лежи на грб, а партнерката е врз него е одличен почеток на сексуалните задоволства за оваа жена. После тоа повлечете ја кочницата и дозволете му да ве врзе за кревет и предајте се на допирите.

Бик

Сензуални и осетливи припадничките на овој хороскопски знак уживаат во долга и интензивна орална предигра и масажа на целото тело. Со партнерот уживајте во зовриената желба истражувајќи си ги телата со допири од глава до пети, со прстите и јазикот. Со оглед на тоа дека на Биковите најважна им е сензуалноста, за нив совршени се мисионерската или позата лажица, во која жената лежи на грб, а мажот е врз неа.

Близнаци

Знак со илјада лица многу е заигран во кревет, а многу сака валкани игри со глумење улоги. Еднакво ужива и да глуми злобна ученичка која треба да се казни со удари по задникот и потоа да се земе од назад префрлена преку масата. Но, сака да биде и строга учителка која треба да го воспита партнерот.

Рак

Нежните и романтични Ракови често спаѓаат во најперверзните хороскопски знаци. Затоа не можат да се воздржат па тоа го прават и од нога. Партнерот нека ве крени и нека ве потпре на ѕид, а вие гушнете го со рацете и со нозете. Немојте да се срамите ако како со клешти оставите некој белег на неговата кожа.

Лав

Големата мачка Лавот сака да се бори со својот сексуален плен, па и е потребен партнер кој има смисла за авантура. Овие доминантни жени сакаат да водат во играта, а дополнително задоволство може да донесе и користењето вибратор.

Девица

Скромната и педантна Девица сака едноставен, а сепак сензуален секс со многу клиторална стимулација. Пробајте нешто поинаква мисионерска поза: легнете на крајот на креветот со кренати нозе, партнерот влегува во вас дијагонално. Така истовремено ќе доживеете максимално клиторално задоволство

Вага

Праведната и врамнотежена Вага бара еднаквост во врската и во сексот. Вие сакате еднакво да давате и да примате. Која е тогаш подобра поза од познатата 69 во која двајцата рамноправно се спојуваат, а тоа е позата во која сите добиваат“ За да биде тотално фер правете ја легнати на страна.

Скорпија

На мистериозната и преполна сексапил Скорпија потребен и е издржлив маж кој ја дели нејзината сексуална мантра: апсолутно се е дозволено! Без оглед дали станува збор за врзување, вие секако се ќе испробате. Пробајте поза од назад која е одлична за експлозивен оргазам.

Стрелец

Кога би постоела некаква астролошка анкета, Стрелците веројатно би биле на самиот врв на знаци кои ќе се впуштат во секс на јавно место. Затоа следниот пат кога ќе се најдете на некое јавно место со партнерот, заедно упатете се во тоалет и дозволете му страсно да ве земе потпрени на ѕид или лавабо.

Јарец

Упорни и лојални, припадничките на овој знак може да бидат прилично незаситни кога е сексот во прашање. Затоа позата каде двајцата партнери седат, а партнерката е во скут со испреплетени нозе е совршена за вас

Водолија

Неконвенционални и непредвидливи жените во знакот на Водолија ги привлекуваат екстреми. Затоа пробајте малку доги стил, но одете чекор понатаму. Направете го тоа кога двајцата стоите, вие навалете се напред и со рацете потпрете се на под, столица или нешто друго.

Риби

Романтична и мистична жената Риба ужива во интимна поврзаност со партнерот. Вие сте хороскопски знак кој повеќе ужива во водење љубов отколку во обичен секс. Позата лажица е интимна, спора и овозможува допирање на целото тело.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.