Сакате стомакот да ви биде помал, половината потенка, а телото исчистено од наслаги и масти? Тогаш вие сте на вистинското место!

Денес ви откриваме еден рецепт за оброк кој се јаде само три дена, секогаш во низа, а кој ќе направи вистинско чудо за вашиот стомак – и надворешно и внатрешно.

Клучот е во тоа што оваа витаминска бомба ќе ги исчисти маснотиите, наслагите и сите „отпадоци“ од вашите црева, па надуеноста видно ќе се намали, стомачните киселини ќе можат правилно да работат, а вие за три дена ќе изгледате повити!

Состојки: зелка, цвекло, морков, сок од лимон и маслиново масло.

Припрема: Изрендајте ги зелката, цвеклото и морковот во размер 3:1:1. Додајте малку зачин по ваша желба (магдонос, целер), па измешајте го зеленчикот, исцедете ја течноста, па исцедете еден лимон во салатата. На крајот додајте неколку капки маслиново масло и вашиот витамински оброк е готов!

Многу е важно да не додавате сол или какви било други додатоци во салатата!

Јадете ја салатата секоја вечер барем три часа пред спиење, минимум три ден и потоа веднаш ќе ги забележите прекрасните резултати.

Оваа салата ќе го препороди вашето тело поради состојките кои содржат витамини, минерали, влакна и пектини кои ќе ве заштитат, ќе ви дадат енергија, ќе го подобрат варењето на храната и ќе ги регулираат проблемите со цревата и варењето.

Ако ви се допадне, слободно можете да ја конзумирате оваа салата и во наредните денови, но по седум дена направете пауза. Инаку, овој рецепт е тајната за рамниот и убаво обликуваниот стомак на многу манекенки.