Рецепти против мамурлак

Домашен рецепт, посебно корисен по викенд

Според многу научници во утринските часови, корисно е да пиете дури и чаша вода. Дехидратацијата предизвикува главоболки и замор, па лекарите ве советуваат да започнете да се хидрирате дури и пред да одите во кревет.

Брзи и лесни начини за справување со мамурлакот:

Ефикасна и евтина алатка против “тежина во главата” е ѓумбирот. Чаша чај од ѓумбир во утринските часови ја отстранува жедта во телото и врши смирувачки ефект врз стомакот. Покрај тоа, овој лек за исцелување има корисен ефект врз срцето. Така можете безбедно да ја внесувате дневната исхрана. Експертите советуваат ѓумбир со мед и лимон.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.