Рецепт: Светот полуде по рецепт од 2 состојки кој ги отстранува мастите

Едноставен и евтин

Доколку имате вишок масти, тогаш овој рецепт е решение за вас…

Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот на физичка активност, зголемените маснотии во крвта се болест на денешнината.

Кај лица со зголемени масти, може да се забележат наслаги од масно ткиво со жолта боја во облик на плочка или јазол на горните очни капаци или на некои други делови од телото.

Со напредување на болеста доаѓа до задебелување на ѕидовите на артериите, за што придонесуваат и други ризични фактори (како пушењето, алкохолот, никотинот), а последица од сето тоа, за жал, најчесто се кардиоваскуларните болести кои се една од водечките причини за смртност во светот и кај нас.

Доколку имате покачено ниво на маснотии во крвта, ви го препорачуваме овој лек , бидејќи им помогнал на многумина.

3 суви смокви

200 мл јаболков оцет

Постапка:

Лекот направете го навечер, а пијте го наутро. Земете три суви смокви, добро избоцкајте ги со чепкалка за заби од сите страни, а потоа ставете ги во стаклен сад во кој сте ставиле два децилитри јаболков оцет.

Нека стојат преку ноќ, а наутро изедете ги трите скиселени смокви. Остатокот од оцетот немојте да го фрлате, туку во тој истиот оцет наредната ноќ повторно ставете три смокви подготвени на ист начин.

Содржината ви е доволна за седум дена. Осмиот ден земете нови два децилитри оцет и постапката повторете ја уште една недела.

Постапката за отстранување на мастите трае 14 дена.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.