РЕЦЕПТ: Потопете ги стапалата во оваа купка и исчистете го телото од сите отрови

Славен јапонски метод

Повеќето нерви во телото се наоѓаат во нозете. Поради тоа чистењето на телото е многу поефикасно да се изведе со помош на нозете…


Во нашето тело постојат бактерии и токсини кои би требало да ги отстраните на време. Инаку, ќе предизвикаат разни здравствени проблеми и сериозни болести. Постојат многу методи на детоксикација, но еден од најефикасните е оваа јапонска техника со стапалата. Повеќето нерви се наоѓаат во нозете. Затоа детоксикацијата на телото е многу поефикасно да се изведе со помош на нозете.

 

Наполнете леѓен со врела вода и додајте половина чаша сол, половина чаша сода бикарбона, половина чаша морска сол, половина чаша оцет од јаболки и етерично масло по ваш избор. Убаво измешајте сите состојки да се растопат и натопете ги нозете. Држете ги, нозете во водата, околу 30. минути. Но, ако не ви е добро, не се грижете, бидејќи тоа е дел од детоксикацијата. Исто така се препорачува да се зголеми внесувањето на магнезиум во секојдневната исхрана.

 

За да го зголемите нивото на магнезиум во телото можете да направите купка со половина шолја сол и етерично масло по избор. Измешајте додека солта се истопи па додајте бентонит глина разблажена со малку вода.
Држете ги нозете во таа мешавина 25. минути дневно за да го зголемите нивото на магнезиум во телото и да ја подобрите апсорпцијата на другите хранливи материи.

 

Вангла наполнете со топла вода и додајте една чаша хидроген пероксид и една лажица ѓумбир во прав.Потопете ги стапалата на половина час. Тоа ќе ви помогне во обвновувањето на клетките и ткивата, како и во чистењето на организмот од сите токсини и бактерии. Без оглед за кој метод ќе се одлучите морате процедурата да ја спроведувате непрекинато цел месец.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.