РЕЦЕПТ: Пијалок кој лесно ги топи наслагите

Слабејте додека спиете

За овој напиток кој се прави лесно, и се пие навечер, велат дека помага да ослабете ноќе, додека спиете. Совршен е за отстранување на масните наслаги околу колковите и половината. Се разбира, ефектот ќе биде поголем ако пијалокот се комбинира со умерена исхрана и со физичка активност. Се прави од состојки што обично ги има во секој дом.

* Потребно е:

– Две лажици сечкан магдонос

– 1 чаша вода

– малку цимет

– малку јаболков оцет

– една лажичка мед

– една лажичка ѓумбир

– сок од еден лимон

 

* Подготовка : 

Ставете ја водата да зоврие, додадете го магдоносот и оставете го да се олади. Процедете го, па додадете ги останатите состојки. Пијте го секоја вечер, во текот на две недели. Ако сакате да продолжите, направете пауза од барем три дена, па повторете.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.