РЕЦЕПТ: Ослабете 5 килограми, без вежби и диети за помалку од една недела

Магичен, природен напиток

702

Диети, вежбање, маки…кои сепак не ги донесуваат саканите резултати…


Сепак, има напитоци кои помогнуваат во намалувањето на килограмите. Но, тоа не се волшебни напитоци кои, додека вие продолжувате со старите навики, ќе ви ги истопат одвишните килограми…
Напротив, помогнуваат ако редовно се конзумираат и се обрне внимание на исхраната…
Овој напиток ветува одлични резултати но конечната бројка на вагата најмногу ќе зависи и од исхраната…

Состојки:

3 чаши вода
3 стапчиња цимет
1 свежа (малечка) краставица
1 см исчистен ѓумбир
1 лажица ким

Подготовка: излушете ја краставицаиа и исечкајте на парчиња.Потоа ѓумбирот исечете го на ливчиња.во соодветен сад ставете ја водата падодајте ги краставицата, ѓумбирот, циметот и кимот. Оставете да се вари.Оставете да се вари додека течноста не остане само една чаша вода.Смесата исцедете ја и ќе добиете една чаша течност.

Примена: Најдобро е овој напиток за слабеење да го користите секое утро на празен желудник. Секако, резултатите ќе бидат повидливи доколку исхраната е порамномерна.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.