Рецепт на позната лекарка за исфрлување на отровите од телото!

Докторката Викторија Семјанова е познат експерт за природно лекување, а во оваа прилика го сподели својот рецепт за радикално чистење на цревата.

Според нејзините зборови, тој е толку силен и толку добро ги исфрлува отровите од телото, дека со редовна конзумација дури можете и да спречите рак.

Клучот е во тоа што најголемиот број на отрови се во цревата, а поради тие токсини во телото се развиваат малигни болести.

Состојки:

– 500 гр. моркови

– 500 гр. цвекло

– рака суви кајсии

– рака суво грозје

– лажица мед

Припрема:

Зеленчукот ситно исечкајте го и ставете го во неоштетено емајлирано тенџере. Прелијте со врела вода така што ќе биде два прста над зеленчукот. Додајте по една рака сецкани суви кајсии и суво грозје. Ставете го тенџерето на оган за водата да зоврие.. Штом зоврие, тргнете го тенџерето од ринглата.

Кога ќе се олади малку, додајте една лажица мед и оставете да одстои поклопено 12 часа на ладно и суво место. Потоа течноста добро процедетеја. течноста пијте ја, а останатото можете да искористите во припрема на јадење. Чувајте го во ладилник.

Примена:

Оваа количина ќе ви биде доволна за два дена. Пијте ја по половина чаша (1-1,5дл) три пати дневно пред оброк.

При чистење на цревата овој рецепт би требало да го конзумирате еден месец. Потоа, цревата ќе бидат како препородени. Овој напиток е корисен за лекување на рак, но и за превенција од канцер.

За најдобар ефект на овој природен лек, идеално би било сите состојки да бидат од органско потекло.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.